Vir: Twitter

Leva politična opcija zbira podpise za referendum o noveli Zakona o vodah, ki jo je marca sprejel državni zbor in nato potrdil še državni svet. Žalostno je, da si levičarji pod pretvezo, da “gre za pitno vodo” nabirajo politične točke, sami pa so gradili projekte ob vodi. 

Zakon ne ogroža pitne vode, temveč jo ščiti

Novelirani Zakon o vodah je bil pripravljen z namenom večanja poplavne varnosti. Iz Sklada za vode se namenja dodatnih 17 milijonov evrov prepotrebnemu vzdrževanju vodotokov in zagotavljanju poplavne varnosti, s čimer velik del državljanov ne bo več poplavno ogrožen.

Novi zakon o vodah nikakor ne ogroža pitne vode, ampak jo dodatno ščiti in varuje. Minister za okolje in prostor Andrej Vizjak je v predstavitvi Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o vodah poudaril, da zakon zaostruje možnost posegov na priobalna zemljišča, in da se o posegih na priobalnih zemljiščih ne odloča več politično, temveč strokovno.

Ljudje dajejo podpise in ne vedo kaj podpisujejo

Pobudniki referenduma o čisti vodi pa počnejo ravno nasprotno. S stojnicami iščejo ljudi, ki bi podpisali pobudo za referendum, pri čemer nekateri niti ne vedo, kaj prodajajo ali pa to namenoma spregledajo. Žalostno je, da si nekateri na ta račun nabirajo politične točke, medtem ko so sami gradili umazane projekte ob vodi. Takšne prakse je Vizjak z novim zakonom ustavil. V nasprotovanju spremembam pa vidi le dva motiva. “Prvi je političen, kajti temu se je pridružila Levica, ki pomaga zbirati podpise in si prizadeva samo za to, da bi zrušila oblast, ne glede na argumente. Drugi pa je, da za temi pobudami v resnici stoji kapital, ki želi ohraniti privilegij pozidave priobalnih zemljišč,” je dejal Vizjak.

Preko Twitterja se je oglasil tudi nekdanji minister dr. Žiga Turk, ki je zapisal:

Vir: Twitter

Vir: Twitter

Preberite tudi: 

Nezaslišano! MOL pridobila gradbeno dovoljenje za gradnjo kanalizacijskega kanala C0 pred izdelavo “predhodnega” postopka presoje vplivov na okolje