Slovenska demokratska stranka (SDS) je uradno začela referendumsko kampanjo, ki presega zgolj volilni boj – gre za prizadevanje za dostojanstvo, pravičnost in demokracijo.
Referendum je, kot pravijo, odgovor na arogantno ravnanje vlade Roberta Goloba, ki je tik pred pokojninsko reformo uvedla privilegirani zakon za izbrane posameznike na področju umetnosti.
Na novinarski konferenci je poslanec SDS Andrej Hoivik poudaril pomen referenduma, ki bo 11. maja.
“To je praznik demokracije. Vsi moramo oditi na referendum, da obranimo pravico do svojega glasu, do svojega strinjanja ali nestrinjanja z aktualnimi dejanji Golobove vlade,” je dejal Hoivik.
SDS bo v naslednjih 30 dneh referendumske kampanje jasno nasprotovala zakonu, ki uvaja dodatek k pokojnini za izjemne dosežke v umetnosti, ki lahko doseže do 2.400 evrov mesečno, brez davkov in brez prispevkov za dolgotrajno oskrbo.
“Ne moremo sprejeti, da vlada razdeli državljane na prvo in drugo razredne ter privilegira peščico posameznikov z visokimi dodatki, medtem ko več kot 100.000 slovenskih upokojencev nima niti za vstopnico za kino ali gledališče,” je izpostavil Hoivik.
Dodal je še: “Če je zakon res tako strokoven in transparenten, zakaj potem predsednik vlade in ministrica Vrečko pozivata k bojkotu?“
Referendum ni zgolj odločitev o enem zakonu. Je odločitev o tem, ali bomo živeli v državi, kjer se zakonodaja piše za privilegirance, ali v državi, kjer smo vsi enakopravni pred zakonom in sistemom.
SDS zato poziva vse delovne ljudi, mlade, upokojence, kulturnike in vse, ki jim je mar za prihodnost Slovenije – vzemimo si trenutek za državljansko dolžnost, povabimo prijatelje, družino in sodelavce – in 11. maja skupaj jasno izrazimo: DOVOLJ JE PRIVILEGIJEV.
Referendum je brezplačen. Demokracija pa neprecenljiva.
Spletno uredništvo