Poslanci državnega zbora so današnjo sejo pričeli z odločanjem o predlogu, da predsednika republike Boruta Pahorja vprašajo za mnenje o predlogu ustavne obtožbe premierja Janeza Janše. Ker predlog ni bil potrjen, poslanci nadaljujejo z obravnavo predloga ustavne obtožbe, za katero je predvidenih dobrih devet ur razprave.
V LMŠ, SD, Levici in SAB premierju Janši očitajo kršenje več členov ustave in zakonov. Med drugim izpostavljajo, da se je Slovenija decembra lani odrekla dodatni kvoti cepiva, s tem pa številne državljane prikrajšala za pravico do zdravstvene oskrbe.
Leva opozicija izrablja institut Ustavne obtožbe
V poslanski skupini SDS so menja, da leva opozicija v svojem boju za oblast poskuša izrabiti institut Ustavne obtožbe. Vodja poslanske skupine SDS Danijel Krivec je v stališču poudaril, da obtožbe, ki so očitane predsedniku vlade nimajo podlage in niso podprte s konkretnimi argumenti.
.@KDanijel: V poslanski skupini @strankaSDS smo mnenja, da tokrat leva #opozicija v svojem boju za oblast poskuša izrabiti institut Ustavne obtožbe. #SejaDZ pic.twitter.com/4hArYqIEJI
— SDS (@strankaSDS) May 26, 2021
Jelinčič o ustavni obtožbi: Dvakrat napihnjeno, pretirano, neumno
“Ustavna obtožba in govorice leve opozicije in njihovo predstavljanje me spominja na referate sedmega kongresa zveze komunistov Slovenije. Dvakrat napihnjeno, pretirano, neumno, brez utemeljitve brez kakršnihkoli pametnih usmeritev,” je o obtožbi dejal vodja SNS Zmago Jelinčič.
Twitter odzivi na ustavno obtožbo
To so tisti, ki predsedniku vlade v t.i. ustavni obtožbi očitajo ogrožanje zdravja ljudi. pic.twitter.com/yWJp8LgDrt
— Davorin Kopše (@DKopse) May 26, 2021
Preberite tudi:
Jelinčič podal pobudo za umestitev novih besed v SSKJ: Katero besedo predlaga?
T. C.