S 23. septembrom je družba BTC skupaj s partnerjema projekta Zavodom Republike Slovenije za zaposlovanje in Centrom poslovne odličnosti Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani pričela z 11. izvedbo podjetniško–izobraževalnega programa BTC Campus.
V okviru projekta, ki v slovenskem prostoru v okviru družbeno odgovornih projektov kot edinstven poteka od leta 2013, se je v desetih letih že več kot 410 brezposelnih in iskalcev zaposlitve izpopolnilo z novimi podjetniškimi znanji in kompetencami. Letošnji program, ki se izvaja v ABC Hub-u v BTC Cityju Ljubljana in bo potekal do četrtka, 24. oktobra, se udeležuje 30 brezposelnih in iskalcev zaposlitve.
Izobraževalni program BTC Campusa so pripravili in ga izvajajo predavatelji iz Centra poslovne odličnosti Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani dr. Rok Stritar, dr. Blaž Zupan in Marjan Kramar. Bistven namen projekta je preko nasvetov in praktičnih podjetniških znanj ter novih poznanstev izboljšati zaposlitvene možnosti oziroma spodbuda k razvoju lastne podjetniške ideje. Projekt je namenjen brezposelnim kandidatom vseh starosti.
Program vključuje tudi reševanje BTC izziva. Ta je letos naravnan na spodbujanje medgeneracijskega sodelovanja s poudarkom na generacijah Alfa in Z, skozi perspektivo obiskovalcev, kupcev in zaposlenih. V današnjem hitro spreminjajočem se svetu je namreč ključnega pomena vzpostaviti in negovati pozitivne medgeneracijske odnose. Ti imajo vpliv tako na korporativno kulturo podjetja, kot tudi kulturo družbe in na spreminjajoče se trende nakupovanja ter preživljanja prostega časa. Cilj izziva je razviti projekte in rešitve, ki bodo spodbujali medgeneracijsko sodelovanje ter krepili odnose z obema generacijama na več ravneh.
Udeležence je uvodoma nagovoril Jure Marjanovič, direktor poslovne enote BTC City in sektorja za pravne zadeve v družbi BTC: »BTC Campus, namenjen spodbujanju podjetniško naravnanih posameznikov, že od leta 2013 uspešno zasleduje cilj brezposelnim omogočiti pridobivanje novih znanj in kompetenc, ki jih potrebujejo za uspešen vstop na trg dela. Letos posebno pozornost namenjamo izzivu medgeneracijskega sodelovanja, saj verjamemo, da prav medsebojno razumevanje in sodelovanje med generacijami predstavlja temelj za prihodnji razvoj podjetij in družbe kot celote. Ponosni smo, da program BTC Campus ne samo izboljšuje zaposlitvene možnosti, temveč tudi krepi slovenski poslovni ekosistem in ustvarja priložnosti za talente vseh starosti.«
»Gre za program, ki s poudarkom na posebni metodologiji inoviranja, spodbuja kreativno razmišljanje udeležencev. Poleg iskanja novih idej in njihovega udejanja, udeleženci pridobijo paleto poslovnih znanj in veščin, ki jih lahko bodisi podprejo pri samostojni podjetniški poti, kot tudi delo v večjih sistemih. Vzporedno se urijo v projektnem managementu, sodelovanju v teamih, letos še posebej, sodelovanju med različnimi generacijami ter komunikacijskimi veščinami, ki so osnova za uspešno delo v kateremkoli poslovnem okolju,« je dodala Monika Lapanja, direktorica Centra poslovne odličnosti Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani.
»BTC Campus, v katerem kot partner vrsto let sodeluje tudi naš Zavod, je zelo intenziven program, ki iskalcem zaposlitve omogoča, da razvijejo ali okrepijo kompetence s področja podjetništva, marsikomu med njimi pa se odprejo nove zaposlitvene priložnosti. Vsako leto to možnost za sodelovanje dobi vsaj trideset udeležencev, tako da se jih je doslej nabralo že čez 400. Ob nizki brezposelnosti, strukturnih neskladjih in manjših generacijah mladih, ki vstopajo na trg dela, se mnogi delodajalci soočajo s problemom pomanjkanja ustreznih kadrov. Narašča predvsem povpraševanje po delavcih s kompetencami, ki se bo v prihodnje pod vplivom nekaterih megatrendov, kot so staranje prebivalstva, digitalni in zeleni prehod, umetna inteligenca samo še stopnjevalo. Temu se bomo morali hitro prilagajati kot družba in kot posamezniki, pri čemer vse generacije igrajo pomembno vlogo. Tako v izboru za minulo leto kot tudi letos smo pustili starostno skupino povsem odprto, to pomeni, da bodo letos sodelovale kar tri generacije: generacija Z, Y in X, kar po našem mnenju še dodatno bogati program. Vsem, ki pričenjajo BTC Campus, želim, da program, vzpodbudno okolje in izjemne izkušnje svojih mentorjev čim bolje uporabijo za odkrivanje svojega potenciala in za nadaljnje poklicne in osebnostne priložnosti. Izkušnje nam potrjujejo, da so iskalci zaposlitve s podjetniškim razmišljanjem in kompetencami uspešnejši v spoprijemanju z izzivi hitro spreminjajočega trga dela, zato je prispevek Družbe BTC k spodbujanju podjetništva in prihodnjega ekonomskega razvoja izjemno pomemben,« je poudarila Greta Metka Barbo Škerbinc, generalna direktorica Zavoda RS za zaposlovanje.
Glavni cilj partnerjev projekta od prve izvedbe leta 2013 ostaja enak. Program BTC Campus v ospredje postavlja razvoj talentov in krepitev kompetenc. Uspešnost programa poleg pozitivnih odzivov udeležencev potrjujejo tudi številke. Povprečno se v prvih šestih mesecih po zaključku programa več kot 86 % udeležencev zaposli ali samozaposli.
Spletno uredništvo Vir: Izjava za javnost BTC