Vrhovni sodnik Branko Masleša je kljub ogorčenju nad pozivom Sodnega sveta, da naj razčisti dvome glede veljavnosti potrdil o diplomiranju in pravosodnem izpitu, to vseeno storil.
“Žalosti me, da je Sodni svet podlegel podtikanjem v nekaterih medijih, ki skoraj dva meseca neresnično predstavljajo okoliščine, ki zadevajo mojo izobrazbo,” je dejal Masleša, ki se mu očitno zdi dokazovanje kvalifikacij za delo, ki ga opravlja povsem odveč in nepotrebno.
Portal 24ur.com je danes poročal, da je vrhovni sodnik Branko Masleša po dveh mesecih in po pozivu Sodnega sveta končno pokazal svojo diplomo s pečatom in pojasnil “vse” o svoji izobrazbi. Zakaj je čakal dva meseca na ta korak ni jasno, je pa sedaj za vse skupaj okrivil kar Sodni svet – češ da mu v dveh mesecih niso niti enkrat rekli, naj pokaže dokumente o izobrazbi. Na to, da bi jih lahko pokazal sam od sebe, očitno ni pomislil.
Če bi Masleša pokazal papirje, enako kot je storil poslanec Branko Simonović, bi bila zadeva (verjetno) končana. Vrhovni sodnik se je raje odločil za drugo pot in je prek Twitter profila Vrhovnega sodišča zagrozil novinarjem, da jih bo tožil in na sodišču seveda tudi zmagal.
Vprašanje obstoja diplom sodnikov je, upoštevajoč zakonsko predpisan postopek izvolitve, v katerem se presoja izpolnjevanje pogojev za zasedbo sodniškega mesta, odveč. Vrhovni sodnik bo glede zapisanih neresnic vložil tožbo. Znesek odškodnine bo nakazal v dobrodelne namene.
— Vrhovno sodišče Republike Slovenije (@vrhovno) December 6, 2021
Po poročanju portala Nova24TV na spletu obstajajo podatki, da je Masleša takoj po opravljeni diplomi odšel na služenje vojaškega roka, prav tako pa je bil na spletu podatek, da je opravljal delo namestnika javnega tožilca v Sarajevu štiri leta. Prav zaradi teh trditev, se postavlja vprašanje, kako je Masleša v istem letu služil vojaški rok, hkrati pa še opravljal pravosodni izpit.
Masleša je danes za 24ur povedal drugačno zgodbo in zatrdil, da je pripravništvo opravljal od aprila do avgusta 1975, nato pa še kot redno zaposlen pripravnik do julija 1976. V vojsko naj bi odšel šele konec julija 1976 – če to drži, je delal kot namestnik javnega tožilca zgolj tri leta in ne štiri. Leta 1980 je namreč odšel v Koper.
Eureka😅
Kako opraviš pravosodni izpit po zakonu, ki zahteva 2 leti prakse – že po enem letu od diplome – in vmes odpikaš še leto vojaškega roka v JLA? https://t.co/geFDf4otmS— Janez Janša (@JJansaSDS) January 26, 2022
Nerazrešeno pa ostaja še eno ključno vprašanje, in sicer ali pravosodni izpit opravljen v BiH v Sloveniji sploh velja.
Preberite tudi:
(Video) Jelinčič o aferi diploma sodnika Masleše. To je povedal…